Cem Yılmaz: 20 yaşındaki bir çocuktan daha fırlama olmam bekleniyor

Cem Yılmaz: 20 yaşındaki bir çocuktan daha fırlama olmam bekleniyor
Paylaş

Katıldığı TV programında son stand-up gösterisi ‘Diamond Elite Platinum Plus’a yapılan eleştirilere yanıt veren Cem Yılmaz, “Benim çıraklık dönemim çok kısa oldu. 95 yılında başladım. ‘Hiç komik değil’ dendi, sonra ‘Çok komik’ ardından da ‘Hiç komik değil’ oldu. Bu da hayatın bir döngüsü. 20 yaşındaki bir çocuktan daha enerjik, daha fırlama ve daha parlak olmam bekleniyor” dedi.

Komedyen Cem Yılmaz, son stand-up gösterisi ‘Diamond Elite Platinum Plus’ ve yeni dizisi ‘Erşan Kuneri’ ile ilgili konuştu.

Birgün gazetesinin aktardığına göre Bloomberg HT’de ‘Fatih Altaylı ile Bire Bir’ programına Zafer Algöz ve Nilperi Şahinkaya ile katılan Cem Yılmaz, kariyeri boyunca hakkında farklı değerlendirmeler yapıldığını, son stand-up gösterisinin ise zamanın ruhunu taşıdığını anlattı.

Birçok genç insanı takip ettiğini ve onlara destek olmaya çalıştığını belirten Yılmaz, kendisinden 20 yaşındaki bir çocuktan ‘daha enerjik, daha fırlama ve daha parlak olmasının beklendiğini’ dile getirdi.

Yılmaz, ‘Diamond Elite Platinum Plus’ ile ilgili şunları ifade etti:

“Çok izlenmesinin bir önemi yok ama çok çok izlendi. Bu formatta tek bir kişi çıkıyor, bir şeyler anlatıyor. İnsanların 65-70 dakika alışkan olduğu bir şey. Dijital platformlar bu sürelerdeki işleri satın alıyor. Benim gösterim 140 dakika, onu 90 dakikaya indirmemi rica ettiler. Aslında ben istemedim, çünkü materyal geniş ve öyküseldi. Eskiye nazaran daha yavaş bulanlar oldu. Halbuki şunu unuttular; pandemi zamanıydı. Hayatımda ilk defa yarı doluluktaki salonda sahneye çıkıyorum. İnsanlar maskeli. Maskeden güleni göremiyorsun. Herkesin ilk defa tecrübe ettiği bir şeydi. Dolayısıyla biraz zamanın ruhunu taşıyor. Seni biraz yavaşlatıyor. Ben yaptığım işten çok eminim. Benim yaptığım işim muadili bir ışık arıyorum. Bir sürü genç insanı takip ediyorum, izliyorum, onlara destek olmaya çalışıyorum. Gayretim var bunlarla ilgili. Veteranlığı yakıştırabilirler bu hoş bir şey. Benim çıraklık dönemim çok kısa oldu. 95 yılında başladım. ‘Hiç komik değil’ dendi, sonra ‘Çok komik’ ardından da ‘Hiç komik değil’ oldu. (Gülüyor) Bu da hayatın bir döngüsü. 20 yaşındaki bir çocuktan daha enerjik, daha fırlama ve daha parlak olmam bekleniyor.”

Yapımcılığını ve başrolünü üstlendiği ‘Erşan Kuneri’ ile ilgili konuşan Yılmaz, “Erşan Kuneri’ iki dakikalık bir karikatür ve figürdü. Bir karakteri böyle genleştirip, bütünüyle bir hale getiriyorsam arkadaşlarımla paylaşıyorum. Diyorum ki; ‘Böyle bir tayfa olsun, böyle bir maceraya girsinler’. Herkes kıpırdanmaya başlayınca, ‘Ben böyle bir karakter miyim?’ deyince, ‘Tamam o zaman’ diyoruz ve çekmeye başlıyoruz” dedi.

ERŞAN KUNERİ YORUMU: “YAŞIMIZ İCABI TERBİYELENME BEKLENİYOR”

Erşan Kuneri’nin sekiz bölümlük bir dizi olduğunu belirten Yılmaz, “İçerisinde filmler ve bu arkadaşlar grubunun neler yaşadığına dair drama var. Karma bir format aslında ama genel tanımı dizi. İşin mutfağıyla ilgili duyduğumuz o anekdotlarla şahsına münhasır adamlar yaratmaya çalıştık. Kadın oyuncularımız Ezgi Mola, Nilperi Şahinkaya ve Merve Dizdar da çok önemli isimler. İşe çok can kattılar. O yüzden mutluyum. Panayır havasında bir set yaşadık” ifadelerini kullandı.

Yılmaz, Erşan Kuneri’nin erotik film yapımcısı olmasıyla ilgili ise şu yorumda bulundu:

“Bir sürü şeyden içimiz kararıyor. Biraz serserilik o kadar özlenen bir şey ki… Yaşımız icabı biraz terbiyelenme bekleniyor ama hayatın da bir supaba ihtiyacı var olduğunu düşünüyorum.”

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın