Antalya’da aynı gün, iki mevsim

Antalya’da aynı gün, iki mevsim
Paylaş

Dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’nde güneşli havanın tadını çıkaran vatandaşlar, yarım saatlik mesafedeki Saklıkent Kayak Merkezinde de kar üzerinde mangal keyfi yapıyor. Tek şehirde îki mevsim yaşayan Antalyalılar kartpostallık görüntüler oluşturdu.

Sözcü gazetesinden İsmail Akın’ın aktardığına göre Antalya’da sağanak ve fırtınanın ardından yeniden güneşi gören vatandaşlar, Konyaaltı Sahili’ne akın etti.

Vatandaşlardan kimisi yürüyüş yaparken, kimisi de balık tutup güneşlenerek havanın tadını çıkardı.

YÜKSEK KESİMLERDE KAR KEYFİ

Sahil bandında bahardan kalma bir gün yaşanırken, yüksek kesimlerde ise adeta tam tersi bir durum söz konusu.

Yılın ilk kar tanelerinin düşmesiyle beyaza bürünen Saklıkent Kayak Merkezi’nde vatandaşlar, kar yağışının keyfini yaşadı.

Bölgede yaşanan kar yağışının haberini alıp Saklıkent’e giden vatandaşlar, karla kaplı alan üzerinde mangal keyfi yaparken, çocuklarıyla kar topu oynadı.

KONYAALTI ÇOK ÖZEL BİR BÖLGE

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Konyaaltı ilçesinin doğal güzellikler anlamında çok özel ve zengin bir bölge olduğunu söyledi. Esen, “Hepimizin bildiği gibi, Konyaaltımızın bir tarafında yaylalarımıza kar yağarken, diğer tarafta ise vatandaşlarımız sahil bandında denizin ve güneşin keyfini çıkarabiliyor. Özellikle kış mevsiminin ilk haftalarında böyle güzelliklere rastlayabiliyoruz. Bugün de yine aynı görüntülere şahit olduk. Yaşadığımız kentin böyle bir iklime sahip oluşundan dolayı çok şanslıyız ve memnunuz” dedi.

KAYAK SEZONU AÇILIYOR

Kayak turizminde de önemli bir yere sahip olan Saklıkent Kayak Merkezi’nde kar kalınlığının istenilen seviyeye gelmesiyle birlikte kayak sezonu da açılacak. Her yıl Türkiye’nin her yerinden binlerce misafiri ağırlayan Saklıkent’te gözler meteorolojiden gelecek kar yağışı haberlerine çevrilmiş durumda.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın