Antalya Gazipaşa ilçesi açıklarında AFAD verilerine göre 5.4, Kandilli Rasathanesi tarafından güncellenen verilere göre ise 5.5 şiddetinden deprem meydana geldi. Özellikle sokağa çıkma yasağı kapsamında evlerinde olan Antalya ve Mersin illerinde halkın sokağa döküldüğü sosyal medya da paylaşıldı. İşte Antalya depremi için sosyal medya tepkileri:

Antalya depremi sosyal medyanın gündemine oturdu

Antalya’da yaşanan orta şiddetli bu deprem sonrası kısa sürede twitter üzerinde antalya ve deprem olarak trednd topic oldu. Bölgede yaşayanların yaptığı paylaşımların yanı sıra, sosyal medya kullanıcıları twitter üzerinden bölge halkına geçmiş olsun dileklerini iletti.

Türkiye saati ile 15.44’te gerçekleşen Antalya depremi 93 km derinlikte gerçekleşti.  Antalya dışında Mersin ve Hatay, Isparta gibi bölge illerinde de depremin hissedildiği bildirildi. Yine Kıbrıs’ta da deprem paniği yaşandığı ilk gelen bilgiler arasında. Özellikle Antalya Gazipaşa ve Alanya ilçesinde şiddetli hissedilen depremin, şu an için can ve mal kaybına neden olmadığı açıklandı.

Bazı kullanıcılar ise yurtdışı kaynaklarda depremin şiddetinin 6.1 şiddetinde olduğunu paylaştı. Yine Mersin ve Alanya’dan paylaşı yapan kullanıcılar depremi çok şiddetli hissedildiğini sosyal medya üzerinden aktardı.

İşte sosyal medyada 5.5 şiddetinde gerçekleşen Antalya depremi konusunda yapılan paylaşımlar:

Alanya ve Gazipaşa açıklarında meydana gelen deprem sonrası, koronavirüs önlemleri kapsamında sokağa çıkma yasağına rağmen, Antalya ve Mersin’de halkın sokaklara dökülmüş olduğu bilgileri paylaşılıyor.

kaynak SDN Veyis Özen Ertuğ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here