Ülkemizin popüler televizyoncularından biri olan Acun Ilıcalı, futbola olan sevgisiyle de biliniyor. Yakın zamanda da Hollanda’dan Fortuna Sittard isimli futbol takımını alan Ilıcalı, kulübünün sosyal medyadaki yükselişiyle gündeme geldi.

Acun Ilıcalı’nın aldığı kulüp, sosyal medyayı salladı

Başarılı televizyoncunun, kişisel olarak da sosyal medyada büyük ilgi gördüğünü biliyoruz. Geçtiğimiz aylarda, Instagram canlı yayını için eş zamanlı izleyici rekorunu da kendisi kırmıştı. Ancak bu kez Ilıcalı, aldığı kulübün sosyal medyadaki yükselişiyle ses getirdi.

Fortuna Sittard, ünlü televizyoncu Ilıcalı tarafından satın alınmadan önce pek de tanınır bir kulüp değildi diyebiliriz. Ancak kulüp satın alımdan sonra 1 Temmuz ve 31 Temmuz tarihleri arasında; Facebook, Twitter, Instagram ve YouTube gibi popüler sosyal mecralarda yüzde 160,3 büyüme gösterdi. Bu raporun kaynağı da KPMG firmasının Football Bechmark oluşumu oldu.

Acun Ilıcalı’nın kulübü Sittard, bu istatistikle beraber sosyal medyada en çok büyüyen futbol takımı oldu. Sosyal medyada rekor oranla büyüyen Sittard’ı; yüzde 16,8 büyüyen Leeds United ve yüzde 15,7 büyüyen Sheffield United takip etti. Ülkemizden ise ilk 5’e girmeyi başaran takım, yüzde 10,4 büyüme oranıyla Medipol Başakşehir oldu.

kaynak SDN Deniz Keskin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here