7 Ocak Yengeç Dolunayı: Anılar, şimdi gözümde canlandılar

7 Ocak Yengeç Dolunayı: Anılar, şimdi gözümde canlandılar
Paylaş

2023’ün ilk Dolunayı bugün 02.07’de Yengeç burcunda.. Çift retrolu, (Merkür ve Mars retrosu devam ediyor) biraz nostaljik, içinde yoğun duygular barındıran, geçmişin izlerini taşıyan bir dolunay.. Oğlak burcunda Güneş’le, Yengeç burcundaki Ay’ın karşıtlığı biraz hesap kapatmaya çağırıyor diyebiliriz.

Geçtiğimiz senenin izlerini taşıyan, eski konuların açıldığı ama bir yandan da açılıp tamamlandığını deneyimlemek mümkün. Ertelediğiniz işler, ertelenen konuşmalar, kariyer, sağlık her alanda geçmişi tamamlanmaktan söz ediyorum. 6 ay öncesinden başladığınız bazı işleriniz varsa sonuçlanabilir, fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

An haritasında Güneşle kavuşan retro Merkür, yeni hedeflerinize girişmeden, önemli kararlar almadan önce beklemek gerektiğine işaret etmekte. Bazı şeyler yavaş ilerleyebilir, kendinizi gergin, hiddetli, kafa karışıklığı içinde hissedebilirsiniz. “Yeni yıla girdim ama daha isteklerimi kafamda bile toparlayamadım” diyorsanız o da kabul, çünkü gökyüzündeki iki önemli retro tam gaz devam ederken zaten yarım kalan işleri elden geçirin. Özellikle mars deklinasyon dışındayken hiçbir işe ve yeniliğe sınırsızca atlamayın, önce planlayın, eksiğinizi gediğinizi gözden geçirin. Şöyle bir geçmişe gidin dersler çıkartın ki, geleceğiniz daha ışıltılı olsun.

Aslında içten içe cevabını bildiğiniz sorularla yüzleşmek, düşünce şeklinizi değiştirmek için kalbinizle iletişime geçin. “Neye devam etmek istiyor, neye tutunayım?” derseniz, bakın bakalım sezgileriniz ne diyor? Chiron Dolunaya kare yaparken bu süreçte çocukluk yaralarını daha fazla ortaya çıkartabilir, korkularla yüzleştirebilir, kendinizi güvende hissettiğiniz kişilerin yanında olmaya ihtiyaç hissedebilirsiniz. Özlediklerinizi arayabilir, görebilirsiniz.

19 Ocak sonrasına az bir zaman kalmışken sorumluluklarınızı bilin, yenilik duygunuzdan vazgeçmeyin ancak acele de etmeyin.

Yengeç temasıyla sevdiklerimizi korumak, kollamak isteyeceğiz. Ailevi ilişkiler, annelik, sezgiler ve iç dünyamız önümüzdeki 10 gün öne çıkacak. Belki evinizde onarım, tadilat, belki taşınma konuları gündeme gelecek ancak gecikme yaşanacak ya da gayrimenkul alım satım planlarınız varsa aksayacak. Ne dedik, Merkür retro.. Yakın çevrenizle ilişkilerinize bu dönem sınırlar koyabilir, ebeveynlerinizle ilişkilerdeki geçmiş konuları çözümleyebilirsiniz. ‘Kariyer ve evlilik’, ‘kariyer ve aile’ arasındaki denge zaman zaman bozulabilir. Bazı evlilikler, mutsuz birliktelikler sona gidebilir. Bu zamana kadar alttan alınan diyaloglar beklenmeyen patlamalarla bitebilir.

Oğlak dönemi duygulardan çok mantığı devreye sokmak ister. O yüzden krizleri büyütmeden, duygusal girdaplara kapılmadan gerçeklere yaklaşmayı denemelisiniz.

Yengeç burcu anıları ortaya çıkartır. Eski arkadaşlar, eski dostlar, eski fotoğraflar kıymet kazanacaktır. İhtiyacı olanlara el uzatabilir, yardım edebiliriz. 16 Yengeç mide ve bağırsakları temsil eder, buralarda hassasiyet meydana gelebilir, safra kesesi ameliyatları gerçekleşebilir. Kazalara dikkat edilmelidir.

Global olarak finans alanında zorluklar devam edecektir. Kadınlarla ilgili taciz ve şiddet haberleri, çocuklarla ilgili üzücü haberler duyabiliriz. Mars deklinasyon dışındayken birçok ülkede halk sesini yükseltebilir. Mültecilerle ilgili konular öne çıkabilir. Muhalefet partilerini, buradaki liderlerin yeni işbirliklerini çok konuşabiliriz. Adli hukuksal konular, akademisyenler, gayrimenkul, eğitim, ulaşım araçlarına yapılan zamlar gündeme gelebilir.

Yoğun duyguların açığa çıktığı, biraz kendi başına kalmak istediğimiz, biraz hüzünlü, biraz depresif ancak yeni yıla temiz enerjilerle başlamak için çok önemli bir Dolunay.

kaynak Sözcü/SeyranAtaklı

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın