600 FENOMEN MERCEK ALTIDA!

600 FENOMEN MERCEK ALTIDA!
Paylaş

Dilan-Engin Polat çiftinin ‘kara para aklama’ suçlamasıyla tutuklanmasının ardından kısa sürede zenginleşen sosyal medya fenomenleri panikledi. Zenginliklerini görgüsüzce halkın gözüne sokan özellikle de Dilan Polat’la ilişkili fenomenler paylaşımlarını tek tek silmeye başlarken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlığı 600 fenomen hakkında inceleme başlattı.

Engin Polat çiftinin kısa sürede zenginleşip sonra da bunu halkın gözüne görgüsüzce sokmaları sonrası yolları Silivri’ye düştü. ‘Kara para aklama’ suçlamasıyla tutuklanan Polat çifti, Silivri’deki Marmara Cezaevi’ne gönderilirken tüm mallarına da el konuldu.

Polat çiftinin ardından diğer sosyal medya fenomenleri de mercek altına alındı. Özellikle Polat çiftiyle bağlantılı fenomenler başta olmak üzere 600 sosyal medya fenomeni inceleniyor. 

Lüks hayat paylaşımları inceleniyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımları ve lüks hayata dair gönderileri içerikleri inceleyecek ve buna bağlı olarak içerik üreticilerinden bilgi alacak.

Bu kapsamda 600’e yakın sosyal medya fenomenin kapsamlı bir şekilde araştırılacağı öğrenildi.
Bakanlık yetkilileri yasalara aykırı durum tespit ederse sosyal medya fenomenleriyle ilgili bilgileri diğer kurum ve birimlere aktaracak.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın