3 Temmuz Oğlak Dolunayı: Gidenleri sevgiyle gönder

3 Temmuz Oğlak Dolunayı: Gidenleri sevgiyle gönder
Paylaş

Etkisine şimdiden girdiğimiz 3 Temmuz’daki Oğlak dolunayı, 2023 yılı genelinde ciddi rota değişimlerinin, bazen bir bitiş, bazen krizli bir son, bazen de bir kayıp şeklinde hayatlara tezahür edeceğinin başlangıç çizgisi gibi.

17 Temmuz’da kadersel ay düğümlerinin Koç-Terazi aksına geçmesiyle bu durumu son 1.5 yılda yaşadığımız deneyimlerin ve derslerin hem sonucunu hem mükafatını alacağımız, bir yolculuğun sona ermesi şeklinde tanımlayabiliriz.

Ay Oğlak-Güneş Yengeç karşıtlığı, ev, yuva, anne, aile bireylerini ilgilendiren konular, bir yuva kurmak için atılan adım, bir evliliği sonlandırmak, ailenin büyümesi, ebeveyn olmanın getirdiği sorumlulukların artışı gibi geniş etkilere sahip. Gayrimenkul alım satım, kiralama, toprak, yatırımlarınızla ilgili beklediğiniz konular menfi ya da müspet şekilde netleşebilir.

Ay’ın Oğlak burcu vurgusu mantıkla, sağlam ve bilinçle karar alınması konusuna vurgu yapar. “Hayatıma nasıl devam etmek istiyorum?” “Kariyerimle ilgili neredeyim ve hedeflerim neler?” sorusu kafaları meşgul edecektir. Hem mesleki, hem toplum önündeki duruş, hem de iç dünyamızdaki istek ve arzuların muhasebesi dengemizi biraz sarsabilir.

Plüto 29 Oğlak burcunda retro halde, an haritasındaki Terazi yükselene kare yapıyorken, bazı şeylerin ilahi bir müdaheleyle hayatınızda yer alacağının bilincinde olmanız gerek. Bir şey sona gelindi ve artık devam edemez. Tüm ilişkilerde ortak kararlar, fikir birlikleri, el sıkışarak yolları ayırmak ve birleştirmek öne çıkarken, krizler karşısında sakin kalabilmek zor olabilir. Terazi burcunun yöneticisi Venüs’ün Mars‘la birlikte Aslan burcunda ve retroya hazırlandığını hatırlatmamız gerekiyor. Geçmişten kalan bir konuyu yeniden gündeme almak, artık bunu yok saymamak ve sonlandırmak için gökyüzünün mesajını iyi kavrayalım.

Israrlı tutumların, diretmenin faydası olmadığını kabul etmemiz ve bırakmayı bilmemiz gerek. Yönümüzü değiştirebiliriz, görev ve sorumluluklar artabilir, verdiğimiz çabanın karşılığını alamamak hüsrana uğratabilir. Bazen kişi duygu yönüyle kendini baskı altında hissedebilir. Duygular coşacaktır. Elinizden gelenin en iyisini yaptıysanız ‘zararın neresinden dönsem kârdır’ mantığıyla rotanızı yenilemelisiniz.

Jüpiter’in yardım açısı hakkınızı alabileceğiniz, ilahi muhasebenin yapıldığı bir dönem. Bazen
krizlerle dönüşümler yaşanabilir ancak eyleme geçme enerjisi üzerinizdeki tozu silkmenize yardımcı olacaktır. Yeni seçenekler, beklenilenden çok farklı sürpriz durumlar karşımıza gelebilir. Kısa, uzun seyahat planları, uzaklara gitme arzusu, yurtdışına taşınmak, şehir dışına taşınmak, yer değişimleri ve taşınmalar gündeme gelecektir. Boşanma sonucu çocukların velayetleri, nafaka konuları, kaynaklar ve bunların nasıl yönetileceği öne çıkacaktır. Aile içi karmik hesaplaşmalar devreye girebilir sonrasında bitebilir.

Bir devlet yöneticisinin, liderin, ünlü bir sanatçının hastalığı ve kaybını duyabiliriz.

Sağlık konusu çok önemli. Satürn Balık’ta rahatsızlıkları halı altına süpürmek, yok saymak oldukça riskli olabilir. Teşhisler, tedaviler, ani ortaya çıkan ameliyat ve operasyonlar gündeme gelebilir. Sağlıkta iskelet sistemi, dizler, dişler, cilt rahatsızlıkları nüksedebilir. Aslan baskısıyla kalp krizlerine dikkat etmek gerekiyor.

Satürn ve Plüto retro, Neptün durağan, Venüs de retroya doğru adım adım yaklaşıyorken başlangıçlar değil sonlanmaların dönemindeyiz. Akrep-Boğa ay düğümlerinin son Dolunayı. Değişimin döngüsünden kaçamayız. Benim yorumum, acı da olsa yaşadığınız her şeyden ders çıkartın. Oğlak-Koç-Terazi ve Yengeç burçlarında kişisel gezegenleri olanlar dolunaydan daha fazla etki alacaklar.

kaynak Sözcü/SeyranAtaklı

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın