24 Kasım Yay Yeniayı: Büyük lokma ye, büyük söz söyleme

24 Kasım Yay Yeniayı: Büyük lokma ye, büyük söz söyleme
Paylaş

Tutulmaların genel etkileri önümüzdeki 1 yıl boyunca arka planda çalışırken, 24 Kasım 01.57’de Yay burcunun 1° meydana gelen Yeniay umut pırıltıları dağıtacak. Merkür ve Venüs’ün peşi sıra Güneş’te Yay burcu seyahatini başlatırken iyimser olacağız, olaylara daha geniş perspektiften bakacağız, içimizdeki neşeyi dışarıya çıkartacağız.

Akrep zamanı hepimizi derin yaralarla yüzleştirmiş, gerginliği arttırmış, bazen dipsiz karanlıklarla yüzleştirmişken, Yay dönemi karanlıktan aydınlığa, dipten yüzeye çıkararak bize nefes aldıracaktır. Aşk ve birlikteliklerde keyif aldığımız konular öne çıkarken, geleceğe dair beklentilerimiz için harekete geçebiliriz.

Günler kısalmış, geceler uzamış, kış kendini göstermeye başlamış olabilir, ama inancımız, iyimser beklentilerimiz, yaşam enerjimiz yükselebilir. Uzak yerlere seyahat planları yapmak, vize başvurularını başlatmak, bürokratik işleri yoluna koymak, hukuksal davalarınız varsa sonuçlarını almak için olumlu bir dönem.

Jüpiter Yeniayın yöneticisi, geri hareketini bitiriyor ancak an haritasında durma pozisyonunda. Mars retrosu devam ediyor. Ne yaparsak yapalım acele etmeyelim. 15 Ocak’a kadar her konuyu değerlendirelim, düşünelim, sonra hareket edelim. Merkür’ün Yeniay anında 4 kraliyet yıldızından biri olan Antares’le kavuşumu inandığımız bir konuda savaş vermeyi, ardından gelecek başarıyı vadedebilir.

Buradaki ince çizgi doğruluk ve dürüstlükten şaşmamak gerektiğidir. Yalan dolan, açgözlülük, arkadan iş çevirmek ve aşırılığın karşılığında karmik cezalar ağır olur. Yapmacık ve sahte kişilerden uzak durmalı, kimsenin arkasından iş çevirmemeli, aşırılıklardan sakınılmalıdır. Özlediğiniz dostlarınızla bir araya gelebilir, yeni insanlarla tanışabilir, kırgın olduğunuz kişilerle barışabilirsiniz. Zeytin dalı uzatmak için Yay dönemi değerlendirilmelidir.

Ufkunuzu genişletmenin yollarını deneyin. Merak ettiğiniz her konuyu okuyun, araştırın, öğrenin. İmkânınız varsa spritüel yerlere seyahat gerçekleştirin. Böylesi bir dönemde yapılan seyahatler, katıldığınız seminerler kişinin vizyonunu inanılmaz deneyimlere hazırlayacaktır.

Yeni bir eğitime başlayabilir, yabancı dil kurslarına yazılabilir, akademik bir eğitimi tamamlayabilir, yeni ticari anlaşmalar yapabilirsiniz. Gayrimenkul alım satımları gerçekleşebilir. Bir dönem durağanlaşmış, sizin adım atamadığınız, atmaya cesaret edemediğiniz konular için risk almak isteyebilirsiniz.

Hayatta yapmam dediğiniz şeylere kucak açabilir, deneyimin getirdiği hazla kendinizi aşabilirsiniz. Keyfe, yemeye, içmeye düşkünlük, tembellik bu dönem artabilir. Ateş elementi yoğunluğuyla kazalara, düşmelere, çarpmalara dikkat edilmelidir.

Mars- Neptün kare açısı aktif, dikkat etmemiz gereken önemli bir açı kalıbı. Her şeyi dozunda tutmak gerek. Aşırı iyimserlik, aşırı özgüven aldatılmalara, kandırılmalara sebebiyet verebilir. Gizli ilişkiler, skandal birliktelikler öne çıkabilir, iftiralar artabilir.

Adalet konusu gündemde fazlasıyla yer alabilir, üniversite öğrencilerinin, akademisyenlerin hak arayışlarına tanıklık edebiliriz. Dünyada ibadet yerleri, dini mekânlar öne çıkabilir, önemli buluşlar gerçekleşebilir. Ülkemizde memurlar, işçiler, sağlık sektörü, hizmet sektörü, iletişim, ticaret konuları öne çıkabilir. Virütik rahatsızlıkların artışı, sağlık çalışanlarıyla ilgili yenilikler yapılabilir.

Yay yeniayının verdiği mesaj, bardağın hep dolu tarafını görmeye çalışın, verdiğiniz sözleri tutun, sorumluluklarınızı arka plana atmayın.

Mutlu haftalar…

Kaynak Sözcü/SeyranAtaklı

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın