23 Nisan’da toplu taşıma ücretsiz mi? 

23 Nisan’da toplu taşıma ücretsiz mi? 
Paylaş

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta kutlanacak. Bayram coşkusunu meydanlarda yaşamak isteyenler metro, metrobüs, Marmaray ve otobüs gibi araçları kullanacak. 23 Nisan 2024 Salı günü İstanbul, Ankara ve İzmir toplu taşıma araçları ücretsiz olacak. Marmaray, Başkentray ve İZBAN seferleri de 23 Nisan’da ücretsiz olacak.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı heyecanı başladı. 23 Nisan günü toplu ulaşım birçok şehirde ücretsiz olarak hizmet verecek. Alınan karar göre Marmaray, Başkentray ve İZBAN gün boyunca yolcularını ücretiz taşıyacak.

İSTANBUL’DA TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ?

İBB tarafından yapılan açıklamaya göre 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda kişiselleştirilmiş İstanbulkart ile toplu taşıma araçları ücretsiz olacak. 

Otobüs seferleri Cumartesi tarifesi ile Metrobüs seferleri hafta İçi tarifesi ile çalışacak.

*Adalar hatları, Beyoğlu-Taksim Nostaljik Tramvayı, Karaköy-Beyoğlu Tünel, SG-1 Sabiha Gökçen Havalimanı-Kadıköy, SG-2 Sabiha Gökçen Havalimanı-Taksim, 121CS Sultanahmet-Çamlıca Tepesi hatları, 139 Üsküdar-Şile ve 139A Üsküdar-Şile/Ağva VİP hatlarımızda ücretsiz uygulaması geçerli değildir.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı TCDD Taşımacılık AŞ tarafından işletilen İstanbul’da Marmaray, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy-Metro hattının ücretsiz hizmet vereceğini duyurdu.

ANKARA’DA TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ?

Ankara’da EGO Genel Müdürlüğüne ait toplu taşıma araçları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında ücretsiz hizmet verecek.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı da Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı TCDD Taşımacılık AŞ tarafından işletilen Başkentray’ın ücretsiz hizmet vereceğini duyurdu.

İZMİR’DE TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ?

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104’üncü yıldönümünün kutlanacağı 23 Nisan günü tüm toplu ulaşım araçları ücretsiz hizmet verecek.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı da İzmir’de İZBAN’ın ücretsiz hizmet vereceğini duyurdu.