20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023 Jüpiter Koç burcunda: Kader gayrete aşıktır

20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023 Jüpiter Koç burcunda: Kader gayrete aşıktır
Paylaş

2023’e yaklaşırken 20 Aralık’ta Jüpiter’in Koç burcuna geçişi, 21 Aralık kış ekinoksu, 23 Aralık Oğlak Yeniayı ve 29 Aralık’ta yılın son Merkür retrosuyla birlikte extrem enerjilerden geçiyoruz.

Merkür ve Venüs’ün ardından Güneş’in de Oğlak burcu yolculuğu olaylara ve oluşumlara gerçekçi, ciddi yaklaştığımızın, beklentilerimizi net ifade ettiğimizin göstergesi olacak. Kariyer planlamamız, toplumdaki duruşumuz, hedeflerimiz adına hırslı ve kararlı günlerdeyiz.

Geçtiğimiz Mayıs-Eylül arasında kısa bir Jüpiter Koç geçişi yaşadık. Bu dönemde yarım kalmış girişimleriniz olduysa tamamlanmasına, ilerlemesine tanıklık edebilir, fırsat ve imkanlarla karşılaşabilirsiniz. Güneş sisteminin en büyük, manyetik alanı en güçlü gezegeni Jüpiter, mitolojide adı Zeus olup, Satürn’ün oğlu, tüm Tanrıların yöneticisi olarak geçer. Bereket, şans ve imkânlarla ilgilidir.

Yeryüzündeki nizam, adalet ve düzeni barındırır. İnançları anlatır. Toplumun ihtiyaçlarını belirler. Astrolojide büyük iyicil olmasına rağmen adalet sınavlarını temsil eder ki, alınmamış derslerin bedelini karmanın öğretmeni Satürn’den daha ağır yaşatabilir.

“Ben” teması, kişinin cesareti, yapabilecekleri, kendi mücadelesi Jüpiter Koç seyahatinde esastır. Mahmurluktan uyandıracak, bize yüksek motivasyon sağlayacaktır. Haziran 2010-Haziran 2011 dönemlerinde yaşadığınız olayların aynısı olmasa da benzerleri karşınıza gelebilir. Hızlanacağız, kararlarımızı net ifade edeceğiz, dobra olacağız.

Uluslararası işler, yabancılarla ticaret, yurtdışı alım satım, yurtdışı eğitim, yurtdışına taşınma, akademik, hukuksal konular varsa atılımlarda bulunmak, harekete geçmek için güzel bir dönem. Beklediğiniz ve ertelediğiniz ne varsa yolunuzu açmak için Jüpiter destekleyecektir. Yeter ki atılımda bulunun, karşınıza çıkan fırsatları değerlendirin.

Jüpiter Koç burcunu sever, destek getirir. Yeni girişimlere teşvik eder, cesaret aşılar, yeni girişimleri destekler. Doğum haritalarınızda Jüpiter hangi evinizde ilerliyorsa o alanda şans ve fırsatlar getirecektir. Daha önce denemediğiniz şeyleri deneme ve kazanç sağlama söz konusu olabilir. Jüpiter oturduğunuz yerden şans getirmez, hareket ister. Rekabet enerjileri artar, hamle yapmaktan geri kalınmamalıdır. Yetenekler ortaya konacaktır. Ufkumuzu genişletmek, uzak yerlere seyahat, kendini geliştirmek anlamında fayda sağlayacaktır. Bakış açımızı değişime iterken, ilişkiler daha iyi yönetilebilir.

İletişimde ve davranışlarda daha riskli davranılabilir. Yeni insanlarla tanışmak, farklı kültürlerden kişilerin bir araya getirdiği sinerjiden yararlanmak manevi olarak doyuma ulaştırabilir. Koç-Terazi-Yengeç ve Oğlak burçlarında kişisel gezegenleri olanlar önemli değişimler ve atak girişimlerle karşılaşabilirler. Bu dönem yenilenin, ilk adımı atın, kendinizi gösterin.

Pek tabii Koç burcunun yöneticisi mars ‘ın retro Merkür’ün de retroya başlayacağını düşünürsek tüm yenilikleri başlatmak için 19 Ocak 2023 sonrasını beklemek daha yerinde olacaktır. Jüpiter büyüteçtir. Neye odaklanırsanız onu büyütür. Bu durumda enerjinizi düşürmeyin, umudunuzu yükseltin.

Global olarak Jüpiter Koç seyahati savaş enerjilerini, askeri konuları tetikleyebilir, ülkelerin birbirlerini meydan okumaları artabilir. Bombalamalar, terör eylemeleri, suikastler, saldırılar yaşanabilir. Orman yangınlarında artış görülebilir. Eğitim alanında yeni girişimler, davalar, uluslararası ticarette genişleme, yeni buluşlar, turizm ve teknoloji alanda yeni adımlar atılması söz konusu olabilir. Sosyal medya ve yayıncılık alanda dönüşümler yaşanabilir.

Ego tuzaklarına düşmeden, abartmadan, güç zehirlenmelerine kapılmadan, Jüpiter Koç seyahatinin şans ve bereketi üzerinizde olsun.

Kaynak Sözcü/SeyranAtaklı

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın