16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024 Jüpiter Boğa burcunda: İstikrarlı giden yarışı kazanır

16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024 Jüpiter Boğa burcunda: İstikrarlı giden yarışı kazanır
Paylaş

16 Mayıs’ta büyük şansı temsil eden Jüpiter, Koç burcundan ayrılarak Boğa burcu yolculuğuna başlıyor. 12 senede bir başladığı yere gelen Jüpiter, 2011-2012 arasında yaşadıklarınıza benzer olayları karşınıza getirebilir. Güneş sisteminin en büyük gezegeni, güçlü çekim gücüyle büyüme ve kısmetleri anlatır.

Gökyüzü yorumcusu Seyran Ataklı

Manevi ve ruhsal anlamda gelişim ile derinleşme sunar. İlahi adaletin temsilidir. İnanç, dini konular, ahlak kavramını öne çıkartacaktır.

Boğa burcunun temsil ettiği anlamlar belirgin olacak, doğum haritanızda Jüpiter hangi evinizden geçiyorsa o evin konuları parlayacak, görev ve sorumlulukları daha rahat çözmeniz için rahatlık sunacaktır. Maddi manevi güvenlik ihtiyacımız, kaynaklarımız, yeteneklerimiz, gelir ve giderimiz, beslenmemiz, barınmamız açısından önemli fırsatlar gündeme gelebilir. Boğa burcu toprak anadır, 5 duyumuzun tanımıdır ve yeryüzünün gücüdür. Doğurganlığın sembolüdür. Azı çoğaltmanın yolları aranır. Her konuda sağlamcı olmak esastır.

Duygusal ilişkilerde sadakat, vefa arayacağız, ciddi birlikteliklere adım atacağız, birçoğumuz evlilik kararı alacağız. Huzur isteyeceğiz, huzurun peşinden koşacağız. Bazen konfor ihtiyacımız artacak, bazen keyiften dört köşe uzanıp tembellik yapmak isteyeceğiz. Sahiplenme duygusu bu süreçte artacak, kimi zorlu etkileriyle bazı doğum haritalarında ‘cimrilik’ öne çıkacak. “Kibir” dikkat edilmesi gereken gölge yönü olarak sınava tabi tutacak.

Şekerli besinler cazip görünecek, iştah açılacak, her şeyin en güzeline sahip olma istek ve arzusu yükselecektir. Uzun vadeli kararlar almak isterken, istikrar ve güven arayışı öne çıkacaktır. Eğitim, yükseköğrenim, üniversiteler, akademisyenler, yayıncılık, uluslararası konular uzun süre gündemde yer alırken, dünyada obezite ve yeme bozukluklarına karşı yeni tedavilerle karşılaşılabilir.

Önümüzdeki 1 yıl tarım, toprak, mahsul genişleyebilir, bu alanda sorunlar varsa çözülebilir, madenler değer kazanabilir. Gayrimenkul alım satımları, bir toprağa yatırım yapmak, bir taşınmaz malın değerlenmesi söz konusu olabilir. Parasal konularda bazı avantajlarla karşılaşmak, kimileri için de parasal kayıpların yaşanması mümkün. Yaratıcılık, artistik yetenekler, sanat, moda tiyatro, resimle ilgilenenler için güzel bir dönem olacaktır. Eğlence sektörü bu transitle parasına para katabilir. Jüpiter Boğa bereketi verir ancak lüks tüketime olan arzuyu tetikleyebilir.

Satürn Balık burcunda yolculuğuna devam ederken tüm rahatlamaya rağmen parasal anlamda frenli gitmek, parayı har vurup harman savurmamak önem teşkil ediyor.

17-21 Mayıs arasındaki Jüpiter-Plüto karesi, ardından ay sonuna kadar bu açıyı tetikleyen Jüpiter-Mars karesi küresel krizin devam edeceğinin göstergesi. Kolektifte fanatizm yaratabilecek olaylar, sınırlarla ilgili konular yaşanabilir, reform ihtiyacı büyüyebilir.

Global olarak bazı güç savaşları, devlet büyüklerinin gücünü halkın üzerinde baskı kurması öne çıkabilir. Para piyasalarında ani değişimler, yükselişler görülebilir. Global olarak deprem, doğa olaylarında artış, ekonomide zorlu durumlarla karşılaşabiliriz. Tüketimden çok üretime değer vermeliyiz. Yapay zekâ, akıllı ilaçlar, yeni teknolojiler, kripto paralar güç kazanacaktır.

1 Haziran Jüpiter-Kad kavuşumu büyük dönüşümler, 21-24 Ekim Jüpiter-Venüs üçgen açısı bereketli ve güzel günler.

Rehavete kapılmadan, iyimserliği abartmadan, gerçeklere gözümüzü kapatmadan bereket ve bolluk içinde bir yolculuk olmasını dilerim.

kaynak sözcu.com.tr/SeyranAtaklı

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın