14 Ekim Güneş Tutulması: Hissetmediğin yarayı iyileştiremezsin

14 Ekim Güneş Tutulması: Hissetmediğin yarayı iyileştiremezsin
Paylaş

14 Ekim’de 20.55’te gerçekleşecek halkalı Güneş tutulması sene başından beri fragmanını izlediğimiz bir filmin artık tamamlanması, kadersel etkilerle bazı şeylerin irademiz dışında gerçekleşeceğinin sinyallerini taşıyor. “Ne ektik ne biçiyoruz? Eylemlerimizin sorumluluğunu alıyor muyuz?”

Güney ay düğümü yönünde gerçekleşen tutulma, kimileri için yeni başlangıçlara, kimileri içinse geri dönüşü olmayan vedaları öne çıkartıyor. Etkiler bir çoğumuz için başladı bile..

134 saros ailesine ait bu tutulmanın aynı aileye ait eşi 3 Ekim 2005’te Terazi burcunda gerçekleştiğinden o tarihlerde meydana gelen olaylar size ışık tutabilir, aynısı olmasa da benzer olayları hayatınıza getirebilir. Bütün ilişkiler odağımızda olurken, öncü Terazi burcunda gerçekleştiği için hayatımıza girecek olayların hızlı gelişebileceğini söyleyebiliriz. Uzun zamandan beri emek verdiğimiz, çalıştığımız, çabaladığımız bir durumun ödülünü alabilir, geçmişte kaçırılmış fırsatlar varsa yeniden ele alabiliriz.

Güneş tutulması etkileri 14 Ekim’i takiben zamana yayılarak 3 ay, 6 ay, 1 yıla kadar etkilerini kuvvetli bir şekilde hissettirebilir. İlişkiler tutulmanın ana konusu. Sağlamlığı sorgulayacağız, güveni sorgulayacağız, içsel hesaplaşmalar yaşayacağız. Gerçekten bitmiş olan bir ilişkiye tutunmanın bir anlamı olmadığını fark edeceğiz. Artık bazı şeyler için ısrar etmenin nafile ve gereksiz olduğunu anlayacağız. Dersimizi aldıysak ne ala; tutulma önümüze bakmak için bize şans ve hak ediş getirecek.

EVLİLİK VE BOŞANMA ORANLARI ARTACAKTIR

Artık bir kısır döngünün içinde bocalamaktan vazgeçeceğiz. Belki de var olan sorunlara çözüm üreteceğiz. Ben-sen, alma-verme terazisi bize kalıcı değişimleri getirecek, miadı dolan ilişkiler sonlanacak. Toplumda birçok kişi evlenirken, birçok kişi boşanmaya karar verecek. Dengeyi bulmak, kefeleri dengede tutmakla alakalı önemli sınavlar vereceğiz. Ortaklıklardan arkadaşlığa; hukuksal konulardan, sosyal ilişkilere kadar her konu gündemde olacak.

5. Evde gerçekleşen bir tutulmayla yaratıcı yönlerimiz görünür olacak, yeteneklerimizi değerlendireceğiz, çocuklarımızın hayatındaki gelişmelere tanıklık edecek, onlarla ilgili hayal ve hedeflerimizi önümüze alacağız. Paylaşımlarımız, ihtiyaçlarımız ön planda olurken, ilişkilerde bizi baskılayan ya da kendimizi baskı altında hissettiğimiz koşulları elemine edeceğiz.

An haritasında İkizler burcu yükseliyor, Güneş ve Ay, Merkür’le kavuşuyor. Yeni işbirlikleri, anlaşmalar, uzun vadeye yayılan projeler gerçekleştirebilir, kendimizi geliştirmek, ufkumuzu genişletmek üzere ilerleyebiliriz.

Uzun zamandır beklediğiniz bir iş teklifi gelebilir, terfi alabilir, ortak işler hızlanabilir, imzalar atılabilir, iş anlaşmaları yapılabilir. 27 Kasım, 1-14 Ocak arası ve 2-9 Şubat arası tutulma derecesinin tetiklenmesi sebebiyle bireysel hayatlarımızda olaylar daha hızlı bir şekilde görünür olabilir. Terazi, Koç, Oğlak ve Yengeç burçlarının önümüzdeki 2 yıl dönüşüm zamanı başlıyor. Yeni deneyimleri heybelerine koyup ilerleyecekler ve artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

ADALET VE YARGI SİSTEMİNDE KÖKLÜ DEĞİŞİMLER

Doğa olayları, seller, dünyanın bazı yerlerinde salgınların artışı ve kısmi kısıtlamalar, pek tabii ki susuzluk tutulmanın global olarak getireceği etkilerden bazıları. Ülkemiz haritasında Satürn ve Merkür kavuşumunun üzerine düşen tutulma, ortaya çıkan yeni yasaları, anayasal düzenlemeler, tüzük değişiklikleri, yeni kanunları ortaya çıkartabilir. Geçmişten beri devam eden davaların sonuçlanması, komşu ülkelerle gerginlikler, muhalefet liderleriyle ilgili önemli gelişmelere tanıklık edebiliriz.

2024 baharına kadar fazlalıklardan arınmak, güvenli alan dediğimiz o sınırların dışına çıkmak.. Yaralarınız yeniden sevmenize engel olmasın.

kaynak Sözcü/SeyranAtaklı

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir cevap yazın