1 milyon ithal emekli geliyor

1 milyon ithal emekli geliyor
Paylaş

Almanya ve İngiltere’den 1 milyon emeklinin kışı geçirmek için Antalya’ya geleceğini belirten TÜRSAB başkan adayı Ali Bilir, doktorların tatili reçeteye yazmasını önerdi.

Sözcü’den Erdoğan Süzer ‘in haberine göre Türkiye‘deki milyonlarca emekli kışı evde kombi yakmadan geçirmenin hesabını yaparken Avrupa’nın refah içindeki emeklileri Antalya’daki 5 yıldızlı otellerde yer ayırtmaya başladı. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Üyesi Ali Bilir, Avrupa ülkelerinde yaşayan 1 milyona yakın emeklinin kışı Antalya’da geçirmek üzere rezervasyon yaptırdığını söyledi.

DÜŞÜK TL AVANTAJ

Önümüzdeki 26-27 Kasım’da yapılacak TÜRSAB seçimlerinde başkanlık için yarışan Ali Bilir, Ankara’da acentelerle geniş katılımlı bir toplantı yaptı. SÖZCÜ’nün sorularını yanıtlayan Bilir, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş nedeniyle bu yıl kışı doğalgazsız geçirme riski yaşayan Avrupa halkının gözünü Antalya’ya çevirdiğini söyledi. Bilir, TL’nin düşük değeri ile her şey dahil (HD) hizmetin Türkiye’yi Yunanistan ve İspanya’ya göre daha avantajlı hale getirdiğini belirtti.

Ali Bilir, “Turizm, stresi en iyi yönetme biçimlerinden biridir” dedi.

GÜNLÜK 50 EURO

Kendisine ulaşan son bilgileri paylaşan Ali Bilir, “Avrupa’dan 1 milyon civarında turistin kışı geçirmek üzere Antalya’daki 4 ve 5 yıldızlı otellerden rezervasyon yaptırdığını öğrendik. Emekli ağırlıklı bu turistlerin büyük bölümü Almanya’dan, bir bölümü de İngiltere’den. Günlük ortalama her şey dahil 50 Euro’ya kalacaklar. Bu parayla kendi ülkelerinde iki pizza ancak yiyebilirler. Fiyat ucuz denebilir. Ancak bu sayede çok sayıda otelimiz kışı açık geçirecek, personelini dağıtmak zorunda kalmayacak” dedi.

Tatil reçeteye yazılsın

Ali Bilir, bu yıl emeklilerin yanı sıra Avrupa’da evden çalışan çok sayıda personelin doğalgaz sıkıntısı nedeniyle şirketleri tarafından Antalya’ya gönderilmeye başladığını söyledi. İç turizme de değinen Bilir, giderek artan stresle başa çıkabilmek için doktorların reçetelere tatili de yazmaları gerektiğini ifade etti. Bilir, “Turizm, stresi en iyi yönetme biçimlerinden biridir” dedi.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın