logo

Şahane Bir Sakarın 14 Şubat Mektubu…

İrem Sarıkaya

İrem Sarıkaya
irem-sarikaya@hotmail.com
Şahane Bir Sakarın 14 Şubat Mektubu…

Bu mektup sana sevgilim. 
Bu bir aşk mektubu. 
Zaman zaman içimde tutmaya çalıştığım ama tam şuan içimde tutamayıp fışkıran sözlerle, tam içimden yazılmış bir mektup. 
Kalbimle, gözlerimle, ellerime yazdığım aşk mektubu. Çünkü seni sevdikten sonra bu gözler bu dünyaya çok başka bakar oldu. Ben yazmıyorum aslında bu mektubu, sen yazıyorsun. Kalemsiz, istemsiz, aniden akıyor kelimeler. Nehir gibi. Hayat kadar gerçek ve şeffaf bu sevgimiz. 
Ege’nin en yüksek kırık dağlarından bırakıyorum kendimi sana. Kıvrıla kıvrıla bedenim kucağına düşüyor. Kolum da kanadım da kaşım da gözüm de sensin. 
Aşkın mucizesi içinde saklı. Ben yaşıyorum işte tam orda. Öyle hissediyorum. O evren benim. Hayata açtığım yeni pencere tam da o evrenin içinde. Ben yaşıyorum orada. 
Kendim olmama izin verdiğin için minnettarım. Olmadığın gibi olunca aşk diyorlar oysa ! Kendini üzdüğün, yıprattığın, ezip büzdüğün anlara aşk diyorlar ! Onursuzca davranışlara aşk diyorlar ! Hatta Şiddetli sevgiye bile aşk diyorlar ! Kırılan camlara, yolunan saçlara, telafisi olmayan sözlere aşk diyorlar ! 
-Şefkatine muhtacım. 
Hani güneş görünce açan ay çiçekleri var ya, öyle seviyorum işte seni. Seni görmek güneşi görmek gibi, kalbimi filizlendiriyor. 
Nasıl sevmem ki zaten ? Aşk hürmettir. 
İnsan içiyle dışıyla hata yumağıdır, yaralı, aciz. Çekiniyor bazen kendi hislerinden bile. Utanıyor zaaflarından, hatalarından. Kimse görmeden üstünü kapatmak istiyor. Hatta unutmak yok etmek istiyor. Onca şeyi yaşamamış gibi yalan söylemek söylemek istiyor. Sen bana sevmenin kendini olduğu gibi yansıtmak olduğunu öğrettin. Utanmadan olduğu gibi anlatmaktır dedin. 
Sen bana sakarlık hakkı verdiğinden beri yanlışlarım daha ders verici, daha değerli. 
ŞAHANE BİR SAKARIM! Saklamadan, gizlemeden, düşe kalka aşık oluyorum. 
Seni tertemiz, en doğal halimle seviyorum. 
Aşkın iyi hali, güzel hali, biz hali… 
-Dünyamsın! İyi ki varsın.

İREM SARIKAYA

Etiketler: » »

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kadir Şeker…

  16 Ekim 2020 Gündem, Köşe Yazıları, Tolga Otlar, Yazarlar

  Toplum bu konuda ikiye bölünmüş durumda Kadir suçsuz çünkü bir kadını şiddetten kurtardı diyenlerKadir kâtil diyenler  Olayı kimse kriminal açıdan ya değerlendirmiyor ya da böyle bir yetenekleri yok. Olayın vukû bulma şekline ve şâhitlerin ifâdelerine baktığımızda çift bir parkta kendi aralarında yüksek sesle tartışırken Kadir elinde açılmış bir vaziyette duran 25cm lik sustalı bıçağı ile geliyor adama niye kadına bağırdığını soruyor bunun üzerine adam parmağındaki yüzüğü gösterip “o benim karım karışma sen diyor” ardından eşi de “ablam ...
 • Tapu Randevularına HES Kodu Zorunluluğu Getirildi

  23 Eylül 2020 Gündem, Köşe Yazıları, Yazarlar

  Tüm Tapu Randevularına HES Kodu Zorunluluğu Getirildi                                          Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nde işlem gerçekleştirecek olan vatandaşlar bundan sonraki süreçte HES kodu alacaklar. Bir süre öncesine kadar bazı bölgelerde uygulanan HES kodu uygulaması bundan sonra tüm tapu işlemleri için geçerli olacak.&nbs...
 • Emlak Sektöründe Yeni Değişimler

  28 Ağustos 2020 Gündem, Köşe Yazıları, Yazarlar

  Emlak yetki belgesi süresi ne zaman bitiyor sorusunun cevabı, bu Ağustos ayının son günü bitecek. Yeni başlayan bu uygulamayla birlikte herkesin emlakçılık yapmasının önü de kesilmiş olacak.Süre uzatımı olmaz ise emlak işletmelerinin 31 Ağustos 2020 tarihine kadar yetki belgelerini almaları gerekecek. Yeni dönemde yetki belgesi olmayan emlakçıların taşınmazların satışlarına aracılık etmeleri ve sitelere emlak ilanları girmeleri engellenecek. Ayrıca yetki belgesi olmadan emlakçılık yapmaya ısrar edenlerin tapuda işlem yapmalarına da izin...
 • Emlakçılar 2020’de Ne Kadar Komisyon Alacak?

  21 Ağustos 2020 Gündem, Köşe Yazıları

  Gayrimenkul danışmanları bilinen diğer adıyla emlakçılar, hak sahiplerinin talebi üzerine düzenlenen süreli veya süresiz iş sözleşmesi yaparak, taşınmazın alımı, satımı, rehin vb. aynı hak tesisi gibi tüm hukuki ve teknik işlemleri ve kiralanması konusunda aracılık etmektedirler. Taraflar arasında anlaşma sağlaması durumunda emlakçı komisyon almaya hak kazanır.  Alım-Satım konusunda veya kiralanmasında iki tarafın da anlaşması ve satışın veya kiralamanın gerçekleşmesi durumunda Emlak Müşaviri ve Danışmanı belirlenen oranda komi...