Sınıftaki sıraların
Duvardaki tahtan
Parlayan gözlerin
Bir hayaldi öğretmenlik

Tek bir kalemin
Dünyayı çizerken
Ufku göstediğin
Bir hayaldi öğretmenlik

Binbir sorunun
Hepsini heyecanlan
Cevaplamayı isterken
Kurduğun bir hayaldi öğretmenlik

Her bir fidanın
Toprakla buluşmasının
Sabırsızlıkla beklediğin
Bir hayaldi öğretmenlik

Yıllarını verdiğin
Saçlarını ağartığın
Bütün nefesini harcadığın
Bir hayaldi öğretmenlik

Elinde tek kalan
Yıların yorğunlu
Bir de tek bir kelime
Sana her şeyi unutturacak
Öğretmenim…

Her hayalin mutlu olduğunu bildiğimiz için
Bir hayaldi öğretmenlik.

Ben bir öğretmenim ve bana bir gün atfedilmiş. Bugünde sevinmeli miyim yoksa üzülmeli mi karar veremedim. Haber izlerken duyduğum şu kelime takılıyor aklıma aslında bu günde atanamayan öğretmenlerin sesiyiz. Bugün bizimlesiniz, peki kalan diğer günler neredesiniz. Atanamadığı için intihar eden öğretmen olunca da yanımızda oluyorlar, unutmuşum tabi. Hiçbiri de şunu söylemiyor bu daha da artacak ve üzülen sadece bizler olacağız. Biz istemez miyiz öğrencilerimizle birlikte olmayı onların sevinçleriyle sevinmeyi hüzünleriyle üzülmeyi. Sadece bir gün değil her gün kendimizi öğretmen gibi hissetmeyi. Bir öğretmen dikilip de kendine teslim edilmiş bir ağacı yetiştirip onun meyvesini verdiği günleri görmek ister. Bu hayatta birçok öğretmenim oldu ama genellikle ilk öğretmenler unutulmaz. Ama ben hiçbirini unutmadım hocalarım sizin yetiştirdiğiniz ağaç büyüdü ama meyvelerini verebilecek mi meçhul.

Başöğretmenim senin ilkelerini her daim bu ülkenin evlatlarına öğreteceğiz. Bu ülkeye evlatlarımızı yetiştirmek borcumuz olsa daha iyi.

Ben bugünü sadece iki kelimeye sığdırabilirim “ BEN ÖĞRETMENİM”. 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIM.

Musa Solak

Sevgilerimle

Musa Solak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin