Tüm Tapu Randevularına HES Kodu Zorunluluğu Getirildi                                         

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nde işlem gerçekleştirecek olan vatandaşlar bundan sonraki süreçte HES kodu alacaklar. Bir süre öncesine kadar bazı bölgelerde uygulanan HES kodu uygulaması bundan sonra tüm tapu işlemleri için geçerli olacak.                      Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü resmi sitesinden yayımladığı bir duyuru ile tüm işlemler için HES kodu zorunluluğu getirildiğini duyurdu.

Vatandaşların eylül 2020 sonrası dönemde web tapu üzerinden randevu taleplerinde HES kodu girilmesi gerektiğini duyurdu. İşte Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nde yapılan açıklama;

TAPU İŞLEMLERİNDE HES KODU ZORUNLULUĞU

Koronavirüs önlemleri kapsamında çok sayıda kamu kurumu için özel önlemler alınmıştı. Bu kapsamda bu önlemlerin alındığı kurumlar arasına Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’de dahil oldu.                                                                     

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nde alım satım, tapu devri, intikal ve bu tür tüm işlemler için randevu almak isteyen vatandaşlar öncelikle HES kodu alacaklar. HES kodu alan vatandaşlar daha sonra Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nden randevu talebinde bulunacaklar.                                                      

Vatandaşlar Sağlık Bakanlığı’nın mobilk uygulaması, internet sitesi, SMS veya e-Devlet üzerinden HES kodu alabilirler. HES kodu alan vatandaşlar daha sonra Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü işlemleri için bu kodla randevularını web tapudan alabilirler. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here