Gökyüzünde iyice belirginleşen Akrep vurgusu, geçtiğimiz Cuma günü (5 Kasım) meydana gelen Yeniayın etkisiyle sınayıcı ve oldukça güçlü dönüşümleri karşımıza getirecek.

İnişli çıkışlı ruh halleri, derin düşünceler, duygusal dönüşümler Uranüs karşıtlığı nedeniyle epey yorucu olabilir. Ani gelişen, sürprizli, sürprizli derken şok edici gelişmelere gebe olan etkilerden söz ediyoruz.

19 Kasım Akrep tutulmasına giderken göksel sembolikler tutulma öncesi bir fragman niteliğinde. Hizmet etmeyen ve işe yaramayanın artık tedavülden kalkması gibi düşünelim. İlişkilerde gerginlikler, aile içi anlaşmazlıklar, içsel huzursuzluk ve gerilimler ortaya çıkabilir.

Akrep burcuyla finansal konuların, kazançların da başka yönlere evrileceğini belirtmek gerek. Yolumuz uzun çünkü 2022 ‘de Ay düğümleri de Akrep- Boğa eksenine geçeceği için maddi konfor, duygusal güvenlik, bildiğimiz ama mutsuz eden, bilmediğimiz ama belirsiz olan karışık duyguları deneyimleyeceğiz.

2021 yıl boyu dönüşüm ve değişimi dilimizden, satırlarımızdan eksik etmediğimiz bir ifadeydi. Satürn- Uranüs karesi hem bireysel hem toplumsal alanda sarsıcı olayları karşımıza getirdi, bitmedi 24 Aralık’ta 3. meydana gelecek. Akrep vurgusuyla “Neden kaçıyorsan onunla yüzleşeceksin” mesajı var gökyüzünde. Hem kendi derinlerindeki duygularla yüzleştiğin; hem yakın çevre ilişkilerinin yüzleşmelerine tanıklık ettiğin.

6 Kasım’da Merkür de Akrep burcuna geçiyor. 24 Kasım’a kadar iletişimin şekli değişiyor. Bu aşamadığınız düşüncelerin tekrar ve tekrar siz çözümlemeye karar verene kadar önünüze geleceğinin işaretçisi olacaktır. Kıskançlık ve manipülasyon, kuşku ve kaygı, anksiyete ve depresyon bu dönem tetiklenebilir.

Yazarlar, avukatlar, araştırmacılar, kimyagerler, bilim adamları için güzel bir konumdur. Mesleki derin araştırmalar, parasal konularda başarı getirebilir. Zihnimiz ve hislerimiz el ele hareket edeceğinden her adımı araştırıp dibine inerek kullanabiliriz. Gizli saklı sır perdeleri aralanabilir, takıntılar artabilir. Belki biraz kendimizle baş başa kalmak isteyebilir, fikirlerimizi, planlarımızı paylaşmaktan kaçınabiliriz.

Merkür Akrep burcunda şüpheci ve iletişim dilini iğneli kullanmaktır. Baskıcı tutumlardan kaçınmak gerekir. Kendinizle ilgili ser verip sır vermezken, başkalarının hayatı fazlasıyla merak edilebilir. Sabit fikirli olabilir, bildiğimizi okuyabiliriz. Geçici birlikteliklerden çok tutku ve gerçek aşk beklentisi artar, bazı ilişkilerde sadakat sınavı ağır bir şekilde verilebilir. Yalanlar, ihanetler, gizli aşklar ayyuka çıkabilir.

Nerede yanlış yaptık? Hatalarımızla yüzleştik mi? Yoksa inat etmekte kararlı mıyız? Akrep burcu bu anlamda arınmayı ifade edecek, kendi özünüzle muhasebeye itecektir. Merkür burada boş konuşmaları sevmez, daha fazla plan yapar, düşünmeye vakit ayırır. Israrla hedeflerinin peşinde koşmak ister. Bitirilmemiş işlerin sonuçlanması için güzel zamandır.

Uranüs’ün yılsonuna kadar özgürlük ve bağımsızlık fitilini ateşlediğine tanıklık edeceğiz. Bireysellik vurgusu, ilişkilerde kopmalar, evlilik bitişleri, aslında kimsiniz? Ve ne istiyorsunuz?

NE YAPMALI ?

* Dürüst olun.
* Yargılamayın.
* Merak duyduğunuz konuları araştırın.
* Öfke ve hasetten kaçının.
* El yetenekleriniz varsa ortaya çıkartın.
* Az konuşun, fazla dinleyin.
* Karanlık yönlerinizi reddetmeyin, onlarla yüzleşin.
* Dilden dökülecek güzel birkaç sözün şifasına inanın.

kaynak Sözcü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here