logo

HAYAT SİZE NE VERİRSENİZ ONU GERİ VERİR.

Nermin Han Şahin

Nermin Han Şahin
mail.nubi83@hotmail.com

Bazen istediğimiz,şeyin gerçekleşmesi sizin için en büyük şanstır.istediğimiz sandığımız şeylerle gerçekten istediğimiz,şeyler farklıdır birşey gerçekleşmiyorsa ufukta daha iyi şeyler olduğu .içindir.

Sabırlı ve sakin olun herşey kendi zamanı içinde gelir.

Bir hata yaptığınızda hemen adım atın hatayı düzeltin.hemen harakete geçerek ,bozulan ilişkileri düzeltmek için,özür dileyin.en azından durumun kötüye gitmesini engellemek için gereken adımları atın.

Dürüst ve onurlu bir yaşam sürün.yaşlandığınızda geriye baktığınızda,yaşamınızın size,ikinci kez huzur ve mutluluk verecektir.onurlu ve dürüst yaşamak,demek.başkalarına ilham olacak bir yaşam demektir.

Hayatınızın temelini evinizdeki huzurun oluşturduğunu,daima hatırlayın.huzur dolu bir ev için elinizden geleni yapın.kendiniz için de başkaları içinde yaptığınız küçük şeyler önemlidir.

En sağlıklı ilişkiler,birbirinize duyduğunuz.sevginin birbirinize duyduğunuz ihtiyaçtan daha çok olduğu ilişkilerdir .birbirinize bağlı olun bağımlı değil.

Kimse sizin ne kadar bildiğinizle,ilgilenmez.onlar nekadar ilgilendiğinizi ,bilmek ister.yürekten sevgiyle gelmiş her mesaj hedefine ulaşır,en azından tohumunu atar.

Her yıl daha önce gitmediğiniz bir yere gidin.yeni yerleri keşfedin.yeni deneyimleri yeni tatları keşvedin.

Yeni deneyimleri tatları paylaşın .bu deneyimleri özel biriyle paylaşırsanız.yeni anılar yaratırsınız.

Hayatın yeni anlarını paylaşmak,insanların birbirine yaklaştırır ve hayata anlam katar.

Geçmişin yanlış adımları için,en iyi özür dileme yolu gelecek için atılan doğru adımlardır.

Bu dünyaya geldiğimizde ağlıyoruz.ama etrafımızdakiler gülüyor.

En harika yaşam,giderken bizim gülüşümüz ama etrafımızdakilerin gitmemize ağladığı yaşamdır.

Başkalarına ilham olmak için.önce kendi duygularımızla. Barışık dopdolu olmalıyız.

Başkalarının  gözlerinin nemlenmesi için önce kendi göz yaşlarımız  akması gerekli.

Başkalarını ikna etmek için,önce biz inanmalıyız.

Dolu bir yaşam için,hatalar.ödenen bedelin bir bölümüdür.

Varlığımızın bir amacı var.bu dünyayı ,daha zenginleştirmek,için burdasınız. Herşey hayal etmekle başlar.emekle gerçekleşir, cesur olun.

Sağlıkla,  cesur,güvenle kalın

NERMİN HAN ŞAHİN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 24 kasım geldi yine, Öğretmenler Günü…

  24 Kasım 2020 Gündem, Köşe Yazıları, Suna Çiftci, Yazarlar

  Gün geçmiyor ki kutlanmayan, adı olmayan bir gün olarak yaşansın. 24 Kasım’ı da Öğretmenlere vermişiz. Neden? 24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti devletininin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün "Millet Mektepleri'nin Başöğretmenliği"ni kabul ettiği gündür. Bakanlar Kurulu, Atamıza, 1 Kasım harf devriminden sonra,"Millet Mektepleri Başöğretmenliği" unvanını 11 Kasım 1928'de yaptığı toplantıda vermiş ve bu unvan, 24 Kasım'da Millet Mektepleri Talimatnamesi'nin yayımlanması ile resmileşmişti. Atamızın yüzüncü doğumyılı olan 1981 de bu günün Öğretme...
 • Ben Öğretmenim

  23 Kasım 2020 Gündem, Köşe Yazıları, Yazarlar

  Ben bir öğretmenim ve bana bir gün atfedilmiş. Bugünde sevinmeli miyim yoksa üzülmeli mi karar veremedim. Haber izlerken duyduğum şu kelime takılıyor aklıma aslında bu günde atanamayan öğretmenlerin sesiyiz. Bugün bizimlesiniz, peki kalan diğer günler neredesiniz. Atanamadığı için intihar eden öğretmen olunca da yanımızda oluyorlar, unutmuşum tabi. Hiçbiri de şunu söylemiyor bu daha da artacak ve üzülen sadece bizler olacağız. Biz istemez miyiz öğrencilerimizle birlikte olmayı onların sevinçleriyle sevinmeyi hüzünleriyle üzülmeyi. Sadece bir g...
 • Salgın mı Buhran mı

  20 Kasım 2020 Gündem, Köşe Yazıları, Yazarlar

  Bu tablo sizce neyi ifade ediyor? Sorusuna herkesin yanıtı şu olacaktır. Covid- 19 tablosu, sizce de öyle mi gerçekte. Tabloda bulunan birçok ülke, kendi kıtalarının veya bölgelerinin önemli ülkeleri değil mi? Peki ya bu tabloda Çin nerede birçok ülke virüs nedeniyle ekonomik ve sağlık açısından kırılırken Çin hala rahat bir biçimde büyümeye devam ediyor. Şunu da diyebilirsiniz adamlar çok iyi önlemler aldılar peki diğer ülkeler kapısını açıp öylece beklediler mi? Bunu yeni yayınlanan ekonomi haritasıyla da anlatabiliriz aslında. Yu...
 • Hz. Mevlâna kimdir ?

  22 Ekim 2020 Köşe Yazıları, Tolga Otlar, Yazarlar

  Mevlâna 30 Eylül 1207 yılında bugün Afganistan sınırları içerisinde yer alan Horasan'ın Belh şehrinde doğmuştur. Mevlana'nın babası Belh Şehrinin ileri gelenlerinden olup, sağlığında "Bilginlerin Sultanı" ünvanını almış olan Hüseyin Hatibi oğlu Bahaeddin Veled'tir. Annesi ise Belh Emiri Rükneddin'in kızı Mümine Hatun'dur.    Sultanü'I-Ulema Bahaeddin Veled, bazı siyasi olaylar ve yaklaşmakta olan Moğol istilası nedeniyle Belh'den ayrılmak zorunda kalmıştır. Sultanü'I-Ulema 1212 veya 1213 yılllarında aile fertleri ve yakın dostları ile birli...