FİLİZ ÖZKOL…EKİM 2021 AYLIK BURÇ YORUMLARI

0

Astroloji haritamızı biliyorsak yaşam bizim için sürpriz olmaz. “ASTROLOJİ BİR REHBERDİR”. Yaşanması gereken yaşanacaktır.. Sadece gezegen hareketlerini ve görevlerini takip edersek haritamızdaki etkilerine bakarak önlemimizi alırız. Fakat büyük transit gezegenlerin etkisini önlememiz mümkün değildir. Ölüm enerjisi, afet, deprem gibi. Karşımızdaki kişilerin karakterleri  hakkında düşünce sahibi olmamıza çok büyük etkendir. Kehanetlere dair ip uçları verir. Astroloji bir  yaşam kılavuzudur.

Astrologlar için iyi veya kötü diye bir şey yoktur. Her gezegenin kendi yapısına göre görevleri vardır. Önemli olan bu bütünlüğün içindeki çalışma şekilleri ve size yansıttığı etkileridir. En korktuğunuz gezegen sizin  büyük başarı kaynağınızın nedeni olabilir. Merkür, iletişim gezegeni olduğu için çoğu zaman bozulan ilişkilerimizde rolü vardır ama bize ağır bir hükümlülük getirmez. Mars, enerjimizi yükseltir ve çalışma azmimizi ortaya çıkarır. Savaşmamız gereken konular Mars sayesinde gerçekleşir. Ama kazalar, savaşlar  belalar da onun kapsamındadır. Önemli olan kişinin haritasında bulunduğu noktalar ve birbirleriyle yaptığı açısal kuvvetlerdir.

Uranüs, sürprizlerin; Plüton bitişlerin ve yeniden doğuşun , Jüpiter  şans ve bereketin , Satürn sabır , bilgi ve öğretinin gezegenidir. Doğum haritamızda yerleşimleri önemlidir. Kare açılar bizi zorlar. Üçgen açılar işimizi kolaylaştırır. Ters açılar tercihlerimizde bizi yorar.  

Koç

Karşıt Aşk  evinizin  yönetici gezegeni Venüs, dostluklarınızın pekişeceği fakat ayni zamanda arkadaşlıkların aşka dönüşeceği  bir ay olacağını müjdeliyor ve mutluluk sinyallerini veriyor.  Mars ve retro Merkür birlikte hareket ediyorlar. Ani öfke nöbetlerine dikkat. İyi giden bir beraberlikler bir anda değişim gösterebilirler. Kafaca anlaştığınız kişilerin, daha sonra yaşantınızda farklı bir boyuta geçme ihtimali olması sizi endişelendirmesin. En azından bazı şeyleri denemelisiniz. İsteklerinizde müthiş bir artış olurken, enerjiniz sınırlarınızın ötesinde genişleyecek ve amaçlarınıza ulaşmak için çok daha fazla çalışacaksınız. Bu dönemde karşı cins üzerinde çekiciliğinizi kullanacaksınız.. Uranüs  finans evinizden size destek veriyor. Paranızın değerini anlayacaksınız. .  Maddi ve ilişkiler konusunda kaçırdığınız konular yeniden karşınıza çıkacak. Kariyer ve toplumsal başarınıza güç veriyor. Riskli işlerden kaçınmalısınız. Ertelenen projeler ve ödemelerinizde sürprizler var. Sağlık konusunda  uyku düzeninize önem vermelisiniz. Ayaklarınızı dinlendirerek, meditasyon, yogo gibi çalışmalara ağırlık verebilirsiniz. Sağlık rejimlerinizin listenizi değiştirebilirsiniz.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Boğa

Uranüs içinizdeki heyecanları körüklerken; Çevrenize yansıttığınız ışığın daha da parlamasını sağlıyor. Aklınıza gelen düşünceler istemeden ağzınızdan dökülebilir. Güzel başlayan duygular daha sonra istenmeyen durumlara neden olabilir. Özgüveninizin yüksek oluşundan dolayı bir takın engelleri kolayca aşmanız bazı konularda şımarmanıza neden olsa da; karşınızdaki kişiler bunun çocukça bir nazlanma olabileceğini düşünerek size karşı olumsuz olamıyorlar. Çevrenizin size onay vermesini beklemeden atılım yapıyorsunuz . Satürn ve jüpiter kariyer evinizde retro yaparken Retro Merkür ve Mars olumlu bir açı ile destekliyor.  .. Her geçen gün kendinize olan saygınız artıyor ve toplumsal ilişkilerinize yansıyor. Geciktiğiniz yolculuklarla ilgili fırsatlar yeniden karşınıza çıkacak. Aniden bir şeyler şekil değiştiriyor. Takıntılarınızdan uzak kalmak için mücadele vermeyi bırakarak, olayları akışında takip edin. Size hitap eden hobi niteliğinde bir konuda yoğunlaşarak, yeteneklerinizi geliştirmek isteyeceksiniz. Dişleriniz, dizleriniz ve uyluk kemikleriniz, ayak bilekleriniz özen isteyen bölgeleriniz. Sizi çok yüklemeyecek sportif faaliyetler, yürüyüşler ve dinlendirici kısa yolculuklar doğal ilaçlarınızdır.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

İKİZLER

Farklı duygular peşindesiniz. Eğlenmeyi ve sürprizleri seviyorsunuz. Hoş saatler geçirebileceğiniz seyahatler söz konusu.. Karşıt finans evinizde uzun zaman Plüton retrosu var. Jüpiter ve  Satürn’den destek alıyorsunuz. .Yönetici gezegeniniz Merkür 18 Ekime kadar aşk ve sosyal evinizde geri gitmeye devam edecek.  Geçmişte kalan ve hala anılarınızın bir köşesinde ara sıra canlanan unutamadığınız sevginiz tekrar gündeme gelebilir. Her ne kadar sizi hala heyecanlandırsa da bu tür bir ilişkide hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Eğlenceli bir ortamda başlayan arkadaşlık konusunda fazla abartılı olmayın.  Uzun süredir görüştüğünüz dostlarınızla bazı duygusal çekişmeler sonucunda ilişkilerinizi bitirebilirsiniz. Sevdiğiniz bir dostunuzla ayrı ortamlara düşebilir İş bölümü yaptığınız kişiler sorun çıkartabilir. Başlattığınız tüm çalışmaları inatla sürdürecek ve sonuca gideceksiniz. Fiziksel anlamda oldukça çekici ve aktif bir tavır içindesiniz. Uzun süredir gizlediğiniz planlarınız uygulama aşamasına gelirken, sevdiğiniz işleri pratik yaşama geçirmiş olacaksınız.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

yengeç

Yoğun duygular içindesiniz. Her şey istediğiniz gibi ilerlesin istiyorsunuz Karşıt  ilişki evinizde bulunan gezegeniniz Plüton duygularınızı ağırlaştırıyor. Aşk gezegeniniz Satürn Retro durumunda olduğu için ilişkiler konusunda dikkatli davranmaya devam etmenizi hatırlatıyor. . Disiplini ve kurallara göre hareket ederseniz duygusal kayıplar yaşamazsınız. Olağan üstü durumlarda çok çabuk düşünebiliyorsunuz. Fakat bir  türlü sonuca yaklaşamıyorsunuz .  Mars ve Retro Merkür birlikte hareket ederek iyi konumda birbirlerini destekliyorlar. Ailenizle ilgili konular gündeme gelecek. Fakat bazı zamanlarda iyi niyetle oluşturduğunuz tüm duygulara olumsuzluk yükleyebiliyorsunuz.. Sakin ve soğukkanlı davranırsanız sonuç hep sizin lehinize oluşur. Duygusal tatmin sağlayacağınız işler peşindesiniz. Ayrıca iş e aile hayatınızda güven çok önemli. Mars ve Merkür bazı pürüzlere karşı tedbirli olmanızı öneriyor. Eski dostlarınızla bir araya gelerek geçmiş günlere dönecek, anılardan bahsedeceksiniz. Belirsizliğini koruyarak aklınıza takılan  konular varsa, bu konuşmalardan sonra bu soruların cevabını bulacaksınız. . Süregelen bir ilişkiniz varsa; dikkatli olmalı ve isteklerinize gem vurmalısınız. Tutkulu bir cinselliği yansıtan ilişkilerden kendinizi uzak tutmalısınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Aslan

Karşıt evinizde geri gitmeye devam eden Jüpiter ve Satürn  bir takım zorluklardan sizi olumlu etkilemeye başlayacak. Olumsuz zannettiğiniz bir çok konuyu yeniden gözden geçirmeniz için karşınıza çıkaracak Duygusal konularda eski olaylar tetiklenebilir. Evlilik ve ilişkiler konusunda aynı  hataları yapmamalısınız.. İlişkinizi sorgularken, kendi hatalarınız da fark ediyorsunuz. Sağlamcı yönleriniz ortaya çıkıyor. Cazip yönleriniz bir çok kişinin üzerinize düşmesine neden olsa da, yoğurdu üfleyerek yemenizde yarar var. Acele davranışlar size daha sonra,  duygusal tamir ve sorun yaratacaktır dikkatli olun. Uranüs  kariyer evinizde toplumsal olaylarda aklınızın karışmasına neden oluyor.. Uranüs ve Venüs, yeni çevrelerde karşınız değişik fırsatların çıkaracağını gösteriyor. Sert açılar yüzünden aşk hayatınızda fırtınalar estirebilirsiniz. Aileniz duygusal hayatınıza karışabilir. Sakin olmalısınız. Öğrenme içgüdünüz oldukça yüksek. Riskten ve spekülasyondan uzak kalmalısınız. Yaratıcılığınızın kısıtlandığını hissedeceksiniz.. Sosyal ilişkilerinizde sorunlar başınızı ağrıtacaktır. Partnerinizle birbirinizi yanlış anlayabilirsiniz. Duygusallıkla akılcılığı birbirine karıştırmayı sevmediğiniz halde, bu dönemde bir karmaşa içinde olacak fakat düşüncelerinizi iyi bir süspansiyon yapacaksınız. Bu ay gizli planlar ve eski dostlarla yapılan düşünce bazında organizasyonlar önemli olacaktır.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Başak

Aklınız ve hisleriniz arasında karmaşa yaşıyorsunuz. Bir tarafta yüksek hayalleriniz ve takıntılı aşk duygularınız diğer yanda yeni arayışlar içindesiniz. Bu kadar yükü ne derece kaldırabilirsiniz sizde bilmiyorsunuz. İyi niyetinizin yanlış anlaşıldığı konusunda hem kendinize; hem de karşınızdaki kişiye öfke duyabilirsiniz. Anılardan bir türlü kopamıyorsunuz. Kendi isteklerinde çok fazla ısrarcı olmaları huzursuzluğu büyütebilir. Eleştirici yönleriniz yüzünden duygusal hayatınız sizi yoruyor. Uranüs  yolculuklar evinizde size sürprizler sunacak. Eksik kalan işlerinizi tamamlamalı, yeni fırsatlar yaratma yerine eskileri akıllıca değerlendirmelisiniz. Gücünüzün sınırlarını fazla abartmamalısınız. Altından kalkamayacağınız konulardan uzak kalmalısınız. Bu dönem, bazılarınız aşk ve dostluk duygularını karmaşık bir şekilde sergilediği için karşısındakinin duygularında karışıklığa neden olacaktır. Zorunlu ilişkiler size göre değil. İlişkilerinizi gözden geçirmenizde fayda var Aşk konusunda sorumluluk almak istemeyebilirsiniz…  Mars ve Merkür finans evinizde bulunuyor. 18 ekime kadar Retro durumunda olan Merkür birlikte iş yaptığınız kişilerin ödeme konusunda size jest yapmaları mümkün. Aniden unuttuğunuz bir ödeme size yapılabilir. Bir takın iş huzursuzluklarınız tatlıya bağlanabilir. İletişim konusunda güçlü bir yeteneğiniz var, karşınızdaki kişiyi kolaylıkla etkiniz altına alıyorsunuz. ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Terazi

Mars Güneş ve Merkür  birlikte hareket ediyor. 18 Ekime kadar retro Merkür ilişkiler konusunda sizi zorlayacaktır. Jüpiter iyi niyetli davranışlarınızın ödülünü size vermeye hazırlanıyor. Karşı ilişkiler evinizdeki Venüs sizi olumlu etkiliyor. Grup arkadaşlıklarda ve sosyal ortamlarda aniden karşınıza çıkabilecek cazip kişileri görmezlikten gelmemelisiniz. 18 Ekimden sonra Merkür, size önemli bir destek salıyor. Yapabileceğinizden çok daha kaliteli işler yapacaksınız.  Söz aldığınız kişilerin iyi niyetine güvenebilirsiniz. Gizli anlaşmaların size sağlam dönüşler getireceğini bilmelisiniz. Sadakat ve samimiyet sizin için çok önemli olacak. Aşık olduğunuz kişiler aynı zamanda, maddi konularda güçlü kişiler olacaktır. Sağlam şartlar üzerinde olmayan ilişkilerden kaçıyorsunuz doğal olarak. Sorumluluklarınız canınızı sıkıyor. Fakat kendinizi ispat etmeniz için sıkı bir çalışmaya yönelmelisiniz… Sağlığınız konusunda duygusal çelişkiler yaşadığınız zaman sinir sisteminiz zarar görüyor. Dengeli beslenerek, kısa yürüyüşler yaparak ve hobilerinize zaman ayırarak bu ayı sağlıklı bir şekilde geçirebilirsiniz. Ayrıca kendinize olumlu uğraşılar bulabilir ve zihninizi dinlendirebilirsiniz. ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Akrep

Yönetici gezegeniniz sizi olumlu desteklerken bilinçaltınızda değişim rüzgarları estiriyor. Kendi düşüncelerinizi harmanlarken; aklınız ve kalbiniz çelişki halinde. Olmayacak olayları, olur hale getirmek için evrenin size sunacağı hediyeleri kabul etmelisiniz. Manevi duygularla hareket ettiğiniz zaman; karşınızdaki kişiyi tanımakta zorlanırsınız. İyi niyet elçisi olmak gibi bir takıntınız var. Bazı olumlu sunumları görmek istemeyebilirsiniz. İçinizdeki kıvılcımları görün lütfen. Çok çalışıyor ve emeğinizin karşılığını bekliyorsunuz Ortaklıklar ve iş ilişkilerinizi denetleyen karşıt evinizdeki retro Uranüs ilişkiler konusunda size zorluklar yaşatıyor. Plüton’dan olumlu enerji ve destek alıyorsunuz. Borçlarınızla ilgili durumlar söz konusu. İşbirliği içinde olduğunuz zaman, iş potansiyelinizde enerji yükselmeleri meydana gelecek. Kendinizi iyi hissettiğiniz zaman çalışma yaşantınız daha verimli olacak. Ortaklarınız ve partnerinizle aranızda anlaşmazlıklar çıkarken, beklentilerinizde yavaşlamalar ve gecikmeler olabilir. Bunlara kafanızı fazla takmayarak, yoğunlaştığınız  konuları bir an önce bitirmeye çalışın. Başkalarına çılgın gelen işler, size son derece kolay gelecek. Sağlığınızla ilgili sorunları fazla büyütmeden çözmelisiniz. Zihinsel yorgunluk söz konusu. Doktor kontrolün de gerekli vitaminlerinizi almalısınız.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Yay

 Satürn ve Jüpiter iletişim evinizde geri giderken ilişkilerinizi i testten geçirmeye devam ediyor.. Karşıt evinizin yöneticisi Merkür 18 ekime kadar retroya devam ediyor. İkili ilişkilerinizde karşılıklı iletişim ve kendinizi anlatabilme önem kazanıyor.. Pratik davranışlarınızla bir çok kişinin önüne geçebilirsiniz. Bulunduğunuz ortamlarda sizi fark etmelerini beklemeden öne atılacaksınız. Dikkatli olun ve hata yapmayın. Sosyal hayatınız ve özel yetenekleriniz ön plana çıkarken, iş disipliniz mükemmel bir şekilde kendini gösterecek. Her konuda yoğun duygular içindesiniz. Huzursuz olduğunuz bir konudan kaçmak isterken, başka gereksiz bir konu üzerine takılarak kendinizi hırpalayabilirsiniz. Sosyal evinizde bir canlanma söz konusu olacak. Heyecanlı günler sizi bekliyor.. Yaşadığınız ilişki 18 ekimden sonra net  bir durum alacak. Aşk fırsatları yaratıcılığınızla ilgili alanlarda ve çalıştığınız şirketlerde karşınıza çıkacak. Katıldığınız davetlerde karşı cinsin üstün yeteneklerinden etkileneceksiniz. Neptün aile ve yuva evinizde geri giderken kafanız bazı konularda karışıyor. . Sağlamlık ve içsel denetim çok önemli. Disiplinli çalışmanızı körükleyecek kişilerden destek alacaksınız. . Çalıştığınız işyerinde size ilgi duyan kişilerin patron konumunda olması sizi şaşırtmasın. Hedeflerinizde yalnızca egolarınızı kullanacaksınız.. Öfkelerinize hakim olduğunuz sürece sağlığınız bir sorun yaratmayacak. Baş, ve boynunuza dikkat etmelisiniz. Ağır kaldırmamalı ve iskelet sisteminizi zorlayacak hareketlerden sakınmalısınız.

OĞLAK

Uranüs  aşk ve sosyal evinizde geri gitmeye devam ediyor. Sürpriz karşılaşmalara devam.  Aynı anda birkaç kişinin ilgisi üzerinizde olacak. Bazılarının mantıklı ve sağduyulu olması nedeniyle ilginizin onların üzerinde olmasına neden olabilir. Cazip ve kalabalık bir hayranlık çemberi içinde kalabilirsiniz. Mars kariyer evinizde ilerlerken 18ekime kadar retro Merkür kafanızın karışmasına neden olacak. Birçoğunuz, ortak arkadaş gruplarında yeni tanışacağı kişilerle duygusal bağlar kuracak. Enerjinizi doğru kullanmaya çalışmalısınız.  Mesleki aşkların da gündemde olacağı bir dönem. İş arkadaşlıkların kısa süre içinde aşka dönüşebileceğini aklınızda çıkarmamalısınız. Yakın çevre ilişkilerinizdeki sorunlar aile içi tartışmalara neden olabilir. Düşüncelerinizin yeniden gözden geçirirken, duygularınızda geri sayıma geçeceksiniz.. Çevrenizde gelişen olaylara karşı, takıntı derecesinde kendinizi haklı gösteren değişik yorumlar getirecek, düşüncelerinize hiçbir şekilde sınır koymak istemeyeceksiniz. Yaşadığınız yoğun duyguların adını koymakta zorlanabilirsiniz Başlattığınız tüm çalışmaları inatla sürdürecek ve sonuca gideceksiniz. Parasal kazançlarınız sezgilerinizle birlikte ilerleyecek. Retro ve Jüpiter ve Satürn bulunduğunuz şartları değerlendirme konusunda fırsatçı ve akılcı davranışlar içinde olacaksınız. Spor yaparken baldırlarınızı zorlamamalısınız. Varisler ve damar sorunlarına dikkat etmelisiniz. ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Kova

Satürn’de bu konuda gerekli desteği size verecektir. Geçmişte mutlu olamamış biri karşınıza çıkabilir. Düşünmek için fazla zamanınız olsa bile, ondan etkileneceksiniz. Derin duygular içindesiniz. Bu ay, arkadaş gruplarınızı değiştirecek ve yeni bir çevreye gireceksiniz. 18 Ekime kadar Merkür retro yapmaya devam edecek. Belki de, uzun süredir bir türlü kopamadığınız bir arkadaşınızla yollarınızı ayırabilirsiniz. Katılacağınız dost toplantılarında farklı bir karizma içinde karşı cinsin, ilgisini kolayca çekeceksiniz.  Yakın çevreniz bu konuda sizden çok şey bekliyorlar.. Duygularınız farklı işlerden yana olsa bile, içinde bulunduğunuz durum oldukça önemli. 18 Ekimden sonra kariyer evinizde yoğun bir farklı durumlar var. Ön planda olacağınız grup aktivitelerinde dikkat çekeceksiniz.. Kendinize güveniyor ve çevrenizde iyi etkiler bırakıyorsunuz. İşinizin gelişimi sürecinde yaşanan değişimler sizi düşündürüyorsa da, yapacağınız planlı değişimlerle gerekli önlemleri alacak ve başarılı olacaksınız. İş konusunda beklediğiniz desteği yakın bir dostunuzdan alarak gerekli atılımı yapabilirsiniz. Sağlık konusu; enerjinizi doğru kullandığınız zaman hiçbir problem çıkmayacağına emin olabilirsiniz.

BALIK

Neptün burcunuzda geri gitmeye devam ediyor Karşıt finans evinizde Mars sizi zorluyor. Başlatacağınız ilişiklerin sağlıklı olmayacağınız hatırlatırız Ayni işle uğraştığınız karşı cinsten birinin ilgisini çekeceksiniz. Günlük yaşam temponuzu etkilemeden duygusal konularınızı yürütmeniz sizin için zor olabilir dikkatli olmalısınız. İsteklerinizdeki artış, motivasyon gücünüzü etkilerken, duygusal ilişkilerinizde istenmeyen karışıklığa neden olabilir. Kısa vade çözümlerle durumu yatıştırmalısınız. Kendinizi enerjik ve hırslı hissetmeniz, küçük hatalar neden olabilir.. İş bağlama konusunda oldukça başarılı bir performans sergileyeceksiniz. Çalıştığınız iş yerinde yönetici pozisyonunda çalışıyorsanız; şirketinize maddi kazanç sağlayacak birçok anlaşmalara imza atacaksınız. Mars ay boyunca değişim evinizde maddi konularla ilgili olayları ortaya çıkaracak. Daha fazla talepleriniz olacak Daha önce üzerinde yoğunlaştığınız ve karar verdiğiniz konularınızı bir an önce bitirmeye çalışın. Bu arada bazı iş gecikmeleri de olabilir.. Sağlığınız bu dönem hassas gelişecek. . Özellikle bedensel zorlanmaların fiziksel ve ruhsal problemlere neden olabileceğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Hormon sisteminizde olan sorunlar için de bir doktora başvurmayı ihmal etmemelisiniz. Enerjinizi doğru kullandığınız zaman hiçbir problem çıkmayacağına emin olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here